دسته بندی ها

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی
پیج رنک گوگل

زنی كه خواست با پسر خود ازدواج كند!!!

امیرالمومنین (صلوات الله و سلامه علیه) به (وشاء) فرمود : به محلتان برو! زن و مردی را بر در مسجد مس بینی با هم نزاع می كنند آنان را به نزد من بیاور، وشاء می گوید بر در مسجد رفتم دیدم زن و مردی با هم مخاصمه می كنند، نزدیك رفتم و به آنان گفتم امیرالمومنین شما را می طلبد، پس همگی به نزد آن حضرت رفتیم.
علی (صلوات الله و سلامه علیه) به جوان فرمود : با این زن چكار داری؟
جوان : یا امیرالمومنین ! من این زن را با پرداخت مهریه ای به عقد خود درآوردم و چون خواستم به او نزدیك شوم ، خون دید و من در كار خود حیران شدم. امیرالمومین (صلوات الله و سلامه علیه) به جوان فرمود : این زن بر تو حرام است و تو هرگز شوهر او نخواهی شد.
مردم از شنیدن این سخن در اضطراب و تعجب شدند.
علی (صلوات الله و سلامه علیه) به زن فرمود : مرا می شناسی؟
زن : نامتان را شنیده ولی تاكنون شما را ندیده بودم.
علی (صلوات الله و سلامه علیه) : تو فلان زن دفتر فلان و از نوادگان فلان نیستی؟
زن : آری ، بخدا سوگند.
حضرت علی (صلوات الله و سلامه علیه) : آیا به فلان مرد، فرزند فلان در پنهانی طیور عقد غیر دائم ، ازدواج نكردی و پس از چندی زاییدی و چون از عشیره و بستگانت بیم داشتی طفل را گذارده و در برابرش ایستاده و عشق و علاقه ات نسبت به او در هیجان بود، دوباره برگشتی و فرزند را بغل كردی و با به زمین گذاردی و طفل، گریه می كرد و تو ترس رسوایی داشتی، تا اینكه سگی بالای سر پسرت آمد و او را گار گرفت و تو بخاطر شدت علاقه ای كه به فرزند داشتی سنگی به طرف سگ انداخته سر فرزندت را شكستی، كودك صیحه زد و تو می ترسیدی صبح شود و رازت فاش گردد، پس برگشتی و اضطراب خاطر و تشویش داشتی ، در این هنگام دست به دعا برداشته و گفتی : بار خدایا! ای نگهدارنده ودیعه ها.
زن گفت : بله ، بخدا سوگند همین بود تمام سرگذشت من و من از گفتار شما بسی در شگفتم.
س امیرالمومنین (صلوات الله و سلامه علیه) به جوان رو كرد و فرمود : پیشانیت را باز كن ، و چون باز كرد آن حضرت جای شكستگی پیشانی جوان را به زن نشان داد و به او فرمود : این جوان پسر توست و خداوند با نشان دادن آن علامت به او نگذاشت به تو نزدیك گردد، و همانگونه كه از خدا خواسته بودی فرزندت را حفظ كند ، او را برایت نگهداشت ، پس شكر و سپاس خدای را به جای بیاور.(1)
-----------------------------------
1 - مناقب ، سروی ، ج 1 ، ص 424

نوشته شده در جمعه 5 اسفند 1390 ساعت 02:48 ق.ظ توسط : داعی | دسته : امیرالمؤمنین-کرامات،
  • [ نظرات ]

  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic