تبلیغات
امپراطورهای عالم - مستخدمینی از جن

دسته بندی ها

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی
پیج رنک گوگل
بسم الله الرحمن الرحیم

مستخدمینی از جـن
امام باقر علیه ‏السلام فرموده است: آخرین حد کمال و رشد نیروی خرد را سه نشانه است، توجه کامل و آشنایی «فهم دین» به دین و شکیبایی در برابر ناگواریها و حساب و اندازه نگهداشتن در خرج و زندگی.
و از سدیر صیرفی نقل شده که: حضرت باقر علیه ‏السلام راجع به کارهایی که در مدینه داشت به من سفارش کرد. (ظاهرا حضرت در مکه بوده‏اند) هنگامی که بیرون رفتم و در دره روحا(جایی بین مکه و مدینه است) بر شتر خویش سوار بودم و می‏رفتم، مردی را دیدم که از دور با جامه خود اشاره می‏کند؛ به طرف او رفتم؛ گمان کردم تشنه است، ظرف آبی به او دادم، گفت: من آب نمی‏خواهم و نامه‏ ای به من داد که گل آن هنوز خیس بود (گلی مثل لاک بر در نامه می‏زده ‏اند و آن را مهر می‏کرده ‏اند که کسی آن را باز نکند.)
وقتی به مهر نامه نگاه کردم، مهر حضرت باقر علیه ‏السلام را دیدم، به او گفتم: چه موقع نزد صاحب این نامه بودی؟ گفت: همین الان نامه را خواندم، دستورهای دیگری در آن بود. سپس نگاه کردم، کسی را ندیدم. هنگامی که حضرت باقر علیه ‏السلام را ملاقات کردم، به ایشان گفتم: فدایت شوم! مردی نامه‏ ای که گل آن تر بود؛ برای من آورد. فرمود:ای سدیر! ما مستخدمینی از جن داریم که هر وقت کار سریعی داریم، آنها را می‏فرستیم. (1)
-------------------------------------------------------------

(1) معجزات امام محمد باقر؛ حبیب الله اکبرپور؛ الف چاپ اول 1382.
برچسب‌ها: الله، امام باقر، معجزه، بیابان، شتر، آب، جن،
نوشته شده در دوشنبه 7 مهر 1393 ساعت 02:30 ق.ظ توسط : داعی | دسته : امام باقر-معجزات،
  • [ نظرات ]