تبلیغات
امپراطورهای عالم - عید الزهرا مبارك

شارژ ایرانسل

فال حافظ

 
 

صفحه نخست

تماس با ما

لینك آر اس اس

آرشیو مطالب

ایمیل ما

طراح قالب

 

:: صفحه نخست
::
تماس با ما
::
ایمیل ما
::
لینك آر اس اس
::
آرشیو مطالب
::
طراح قالب

:: پیامبر-فضائل
:: پیامبر-غزوه ها
:: پیامبر-معجزات
:: پیامبر-احادیث
:: پیامبر-اشعار
:: امیرالمؤمنین-قضاوتها
:: امیرالمؤمنین-علم
:: امیرالمؤمنین-احادیث
:: امیرالمومنین علی(علیه السلام)
:: امیرالمؤمنین-معجزات
:: امیرالمؤمنین-نهج البلاغه
:: امیرالمؤمنین-کرامات
:: امیرالمؤمنین-فضائل
:: امیرالمؤمنین-اشعار
:: امیرالمؤمنین-شهادت
:: حضرت زهرا-كرامت
:: حضرت زهرا-فضائل
:: حضرت زهرا-بعد از پیامبر
:: حضرت زهرا-شهادت
:: حضرت زهرا-اشعار
:: امام حسن-ولادت
:: امام حسن-احادیث
:: امام حسن-معجزات
:: امام حسن-علم
:: امام حسن-اشعار
:: امام حسین-احادیث
:: امام حسین-فضائل
:: امام حسین-معجزات
:: امام حسین-عزاداری
:: امام حسین-اشعار
:: امام سجاد-فضائل
:: امام سجاد-احادیث
:: امام سجاد-معجزات
:: امام سجاد-اشعار
:: امام باقر-احادیث
:: امام باقر-علم
:: امام باقر-كرامات
:: امام باقر-معجزات
:: امام باقر-شیعیان
:: امام باقر-اشعار
:: امام صادق-احادیث
:: امام صادق-علم
:: امام صادق-معجزات
:: امام صادق-كرامات
:: امام صادق-مصائب
:: امام صادق-شهادت
:: امام كاظم-احادیث
:: امام كاظم-معجزات
:: امام رضا-علم
:: امام رضا-اشعار
:: امام رضا-كرامات
:: امام جواد-احادیث
:: امام جواد-علم
:: امام جواد-معجزات
:: امام هادی-علم
:: امام هادی-كرامات
:: امام هادی-اشعار
:: امام هادی-شهادت
:: امام حسن عسگری-علم
:: امام حسن عسگری-زندگینامه
:: امام زمان-اخبار در مورد امام زمان
:: امام زمان-رابطه معصومین با امام زمان
:: امام زمان-علم
:: امام زمان-احادیث
:: امام زمان-نامه ها
:: امام زمان-معجزات
:: امام زمان-دنیا قبل از ظهور
:: امام زمان-دنیا پس از ظهور
:: امام زمان-آخرالزمان
:: امام زمان-نماینده ها
:: امام زمان-تشرفات
:: امام زمان-در ادیان
:: امام زمان-دل نوشته ها
:: اهل بیت(علیهم السلام)
:: بزرگان-دانشمندان-علما
:: تقویم شیعه
:: تقویم شیعه-جمادی الثانی
:: تقویم شیعه-رجب
:: تقویم شیعه-شعبان
:: تقویم شیعه-رمضان
:: تقویم شیعه-شوال
:: دشمنان اهل بیت
:: معرفی كتاب
:: شبهات


نویسندگان :
:: داعی
:: علی
:: رضایی

آمار بازدید :
 
آمار بازديد :
:: تعداد مطالب :
:: تعداد نویسندگان :
:: آخرین بروز رسانی :
:: بازدید امروز :
:: بازدید دیروز :
:: بازدید این ماه :
:: بازدید ماه قبل :
:: بازدید کل :
:: آخرین بازدید :

مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی

پیج رنک گوگل


 

پیام مدیریت وبلاگ : با سلام خدمت شما بازدیدكننده  گرامی ، به وبلاگ من  خوش آمدید .لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ کمک کنید .

 

عید الزهرا مبارك
مرتبط با : تقویم شیعه

عید بر شیعیان مبارک

در مورد نهم ربیع الاول روایتی که علامه مجلسی رحمه الله نقل فرموده اند که ذکر می کنیم :

روایت شده که محمد بن ابی العلاء همدانی و یحیی بن محمد جریح بغدادی گفته اند که روزی ما در باب قتل عمر بن خطاب منازعه کردیم و رفتیم در شهر قم به نزد احمد بن اسحاق قمی که از خواص اصحاب امام علی النقی و امام حسن عسکری علیهما السلام بود و به خدمت امام مهدی عج نیز رسیده بود . وقتی درب خانه وی را کوبیدیم دختری عراقیه ای بیرون آمد سراغ احمد را از او گرفتیم . گفت : او امروز مشغول اعمال عید است و آن روز نهم ربیع الاول بود .

گفتم : سبحان الله عیدهای مومنان چهارتاست : عید فطر – اضحی - غدیر و جمعه .
دختر گفت : احمد بن اسحاق از امام علی النقی روایت میکند امروز روز عید است و بهترین عیدها نزد اهل بیت علیهم السلام و شیعیان ایشان به حساب می آید .

ماگفتیم اجازه بگیر تا به نزد او بیاییم چون که دختر او را خبر کرد بیرون آمد درحالی که لنگی بسته و عبائی بر خود پیچیده بود و بوی مشک از او ساطع بود . گفتیم این چه حالت است که در تو مشاهده می کنیم ؟

گفت : الان از غسل عید فارغ شدم .

گفتیم : مگر امروز عید است  ؟

گفت : بلی و ما را به داخل خانه خود آورد و بر روی کرسی نشانید و چنین گفت :

روزی با جمعی از برادران خود به حضور مولای خود امام حسن عسکری علیه السلام مشرف شدیم در سامرا در مثل این روز (نهم ربیع) که شما به نزد من آمده اید . چون اجازه گرفتیم و به خدمت آن حضرت رسیدیم . دیدیم آن حضرت مجلس خود را آراسته و مجمره در پیش خود گذاشته است و به دست مبارک خود عود در آن مجمره می اندازد و مجلس خود را مزین گردانیده است و بر غلامان و خدمتگزاران خود جامه های فاخر پوشانیده .

عرض کردیم : یابن رسول الله پدران و مادران ما فدای تو باد . آیا برای اهل بیت علیهم السلام امروز شادمانی تازه رخ داده است ؟

حضرت فرمود : کدام روز حرمتش از این روز نزد اهل بیت عظیم تر است ؟ به درستی که خبر داد مرا پدرم که حذیفه بن یمان در روز نهم ربیع الاول خدمت جدم حضرت رسول خدا رسید .

حذیفه گفت : حضرت علی و حسنین علیهم السلام را دیدم که با حضرت رسول غذا میل می فرمودند و آن حضرت به روی ایشان تبسم می نمود و به حسنین علیهم السلام میفرمود :

بخورید ! گوارا باد از برای شما برکت و سعادت این روز به درستی که این روز روزی است که حق تعالی در این روز دشمن خود و دشمن شما را هلاک میفرماید ودر این روز دعای مادر شما را مستجاب میگرداند .

بخورید ! که این روز روزیست که حق تعالی در این روز اعمال محبان و شیعیان شما را قبول میفرماید .

بخورید ! که این روز ظاهر میشود صدق گفته خدا که میفرماید : فتلک بیوتهم خاویه بما ظلموا . این است خانه های ایشان که خالی گردیده به سبب ستمهای ایشان .

بخورید! که این روزی است که که در این روز شوکت دشمنان جد شما و یاری کننده دشمن شما شکسته میشود .

بخورید ! که این روزی است که در این روز فرعون اهل بیت علیهم السلام من و ستم کننده بر ایشان و غصب کننده حق ایشان هلاک میشود .

بخورید ! که این روزی است که حق تعالی عملهای دشمنان شما را باطل و بیهوده میگرداند .

حذیفه گفت که من عرض کردم : یا رسول الله آیا در میان امت تو کسی خواهد بود که این حرمتها و قداستها را بشکند .

حضرت فرمود : ای حذیفه بتی از منافقان بر ایشان سر کرده خواهد شد و در میان ایشان ادعای ریاست خواهد کرد و مردم را به سوی خود دعوت خواهد کرد و تازیانه ظلم و ستم را بر دوش خود کشیده و مردم را از راه خدا منع خواهد کرد . کتاب خدا را تحریف خواهد نمود . سنت مرا تغییر خواهد داد و میراث فرزند مرا متصرف خواهد شد خود را پیشوای مردم خواهد خواند . بر وصی من علی بن ابیطالب علیه السلام امتیاز طلبی خواهد کرد و اموال خدا را به ناحق بر خود حلال و در غیر طاعت خدا صرف خواهد کرد و من و برادر من و وزیر من علی علیه السلام را به دروغ گویی متهم و دختر مرا از حق خود محروم خواهد کرد . پس دخترم او را نفرین خواهد کرد و حق تعالی نفرین او را در این روز مستجاب خواهد نمود .

حذیفه عرض کرد : یا رسول الله چرا دعا نمیکنید حق تعالی او را در حیات شما هلاک گرداند ؟

حضرت فرمود : ای حذیفه دوست ندارم جرات کنم بر قضای خدا و از او تغییر امری را طلب نمایم که در علم او گذشته است . ولیکن از حق تعالی استدعا نمودم فضیلت دهد از سائر روزها آن روزی را که در آن روز او به جهنم می رود تا آن که احترام آن روز در میان دوستان و شیعیان اهل بیت من سنت گردد پس حق تعالی وحی کرد به سوی من که :

ای محمد در علم سابق من گذشته است که دچار آید تو و اهل بیت تو را محنت های دنیا و بلاها و ستمهای منافقان و غضب کنندگان از بندگان من . آن منافقانی که تو برای آنها خیرخواهی کردی ولی به تو خیانت کردند . تو به ایشان راستی کردی و آنها با تو مکر کردند . تو باآنها صاف بودی و آنها دشمنی تو را به دل گرفتند و تو خشنودشان ساختی ولی تو را تکذیب کردند و تو آنها را برگزیدی ولی تو را در گرفتاری ها تنها گذاشتند و سوگند یاد میکنم به حول و قوه و پادشاهی خود که البته به روی کسی که غصب کند حق علی علیه السلام را که وصی توست بعد از تو هزار درب از پست ترین طبقه های جهنم را بگشایم که آن را فیلوق می گویند و او و اصحاب او را در قعر جهنم جای دهم که شیطان بر او برتری و اشراف پیدا کند و او را لعنت کند و آن منافقان را در قیامت برای فرعونها عبرت گردانم که در زمان پیغمبران دیگر بودند و نیز برای سایر دشمنان دین عبرت شوند و منافقان و دوستان آنها را به سوی جهنم برم با دیده های کبود و روهای ترش و بانهایت مذلت و خواری و پشیمانی و ایشان را تا ابد در عذاب خود نگه دارم .

ای محمد ! علی به منزلت تو نمی رسد مگر به آنچه که از بلاها توسط فرعون آن عصر و غضب کننده حق او بر او وارد میشود . کسی که جرات پیدا میکند تا گفته های مرا تغییر دهد و به من شرک آورد و مردم را از راه رضای من منع میکند و گوساله ای از برای امت تو برپامی کند که آن ابوبکر است و به من کفر می ورزد در عرش و عظمت و جلال من به درستی امر کرده ام ملائکه هفت آسمان خود را که برای شیعیان و محبان دین شما عید بگرداند روزی که آن ملعون کشته میشود و امر کرده ام ایشان را که کرسی کرامت مرا در برابر بیت المعمور نصب کنند و ثنا گویند بر من و طلب آمرزش نمایند برای شیعیان و محبان شما از فرزندان آدم و امر کرده ام ملائکه نویسندگان اعمال را تا سه روز قلم از جرائم مردم بردارند و ننویسند گناهان ایشان را برای احترام کرامت تو و وصی تو .

ای محمد ! این روز را عید گردانیدم برای تو و اهل بیت تو و برای هر که تابع ایشان است از مومنان و شیعیان و سوگند یاد میکنم به عزت جلال علو منزلت و مکان خود کسی که این روز را عید کند از برای من . ثواب آنها که دور عرش احاطه کرده اند به او عطا کنم و قبول نمایم شفاعت او را نسبت به خویشان او و زیاده کنم مال او را اگر گشادگی دهد بر خود و عیال خود در این روز و هر سال در این روز صد هزار هزار میلیون نفر از موالیان و شیعیان شما را از آتش جهنم آزاد گردانم و اعمال ایشان را قبول و گناهان شان را بیامرزم .

حذیفه گفت : پس رسول خدا برخواست و به خانه ام سلمه رفت و من برگشتم در حالیکه به کفر عمر لعنه الله یقین کرده بودم . تا آنکه بعداز رسول خدا دیدم که چه فتنه ها برانگیخت... .

پس حق تعالی دعای برگزیده خود و دختر پیغمبر خود را در حق آن منافق مستجاب گردانید و قتل او را بر دست کشنده او (حضرت ابولولو رحمه الله) جاری ساخت . من به خدمت حضرت امیرالمومنین رسیدم تا آن حضرت را تهنیت و مبارک باد گویم که آن منافق کشته شد و به عذاب حق تعالی واصل گردید . چون حضرت مرا دید فرمود : ای حدیفه : آیا به یاد داری آن روزی را که آمدی به نزد سید من رسول خدا من و دو سبط او حسنین علیهم السلام نزد او بودیم و با او غذا میخوردیم ایشان تو را بر فضیلت این روز آگاه ساخت .

عرض کردم : بلی ای برادر رسول خدا .

حضرت فرمود : به خدا سوگند این روز روزی است که حقتعالی در آن دیده آل رسول را روشن گردانید و من برای این روز هفتاد و دو نام میدانم .

حذیفه عرض کرد : یا امیرالمومنین ! میخواهم این نام ها را از شما بشنوم .

حضرت فرمود : این روز ، روز استراحت مؤمنان است زیرا از شر آن منافق استراحت یافتند ، روز زایل شدن كرب و غم است ، روز غدیر دوم است ، روز تخفیف گناهان شیعیان است ، روز برهم شكستن بنای كفر و عدوان است ، روز عافیت است ، روز بركت است ، روز طلب خونهای مؤمنان است ، روز عید بزرگ خدا است ، روز مستجاب شدن دعا است ، روز موقف اعظم است ، روز وفای به عهد و شرط است ، روز كندن جامة سیاه است روز ندامت ظالم است ، روز شكسته شدن شوكت مخالفان است ، روز نفی هموم است ، روز فتح است ، روز عرضة اعمال كافران است ، روز ظهور قدرت خدا است ، روز عفو از گناه شیعیان است ، روز فرج ایشان است ، روز توبه است ، روز انابه بسوی خدا است ، روز زكات بزرگ است ، روز فطر دوم است ، روز اندوه یاغیان است ، روز گره خوردن آب دهان در گلوی مخالفان است ، روز خشنودی مؤمنان است ، روز عید اهل بیت است ، روز ظفر یافتن بنی اسرائیل بر فرعون است ، روز مقبول شدن اعمال شیعیان است ، روز پیش فرستادن صدقات است ، روز زیارتی مثوبات است ، روز قتل منافق است ، روز وقت معلوم است ، روز سرور اهل بیت است ، روز مشهود است ، روز قهر بر دشمن است ، روز خراب شدن بنیان ضلالت است ، روزی كه ظالم انگشت ندامت به دندان می گیرد است ، روز تنبیه است ، روز شرف است ، روز خنك شدن دلهای مؤمنان است ، روز شهادت است ، روز درگذشتن از گناهان مؤمنان است ، روز تازگی بوستان اهل ایمان است ، روز شیرینی كام ایشان است ، روز خوشی دلهای مؤمنان است ، روز برطرف شدن پادشاهی منافقان است ، روز توفیق اهل ایمان است ، روز رهایی مؤمنان از شر كافران است ، روز مانور اهل ایمان است ، روز به خود بالیدن است ، روز قبول اعمال است ، روز تبجیل و تعظیم است ، روز نحله و عطاء است ، روز شكر حق تعالی است ، روز یاری مظلومان است ، روز زیارت كردن مؤمنان است ، روز محبّت كردن به ایشان است ، روز رسیدن به رحمتهای الهی است ، روز پاك گردانیدن اعمال است ، روز فاش كردن رازها است ، روز برطرف شدن بدعتها است ، روز ترك گناهان كبیره است ، روز ندا کردن به حق است ، روز عبادت است ، روز موعظه و نصیحت است و روز انقیاد پیشوایان دین است .

حذیفه گوید : سپس از خدمت امیرالمومنین برخواستم و گفتم اگر در نیابم از افعال خیر و آنچه امید ثواب از آن دارم مگر محبت این روز و دانستن فضیلت این روز هر آینه منت های آرزوی من خواهد بود .

پس محمد و یحیی راویان این حدیث گفتند : چون این حدیث را از احمد بن اسحاق شنیدیم هر یک برخواستیم و سر او را بوسیدیم و گفتیم : حمد و شکر میکنیم خداوندی را که برانگیخت تو را از برای ما تا فضیلت این روز را به ما برسانی پس به خانه های خود برگشتیم و این روز را عید گرفتیم .

 

حیدری باشید

لعن علی عدوک یا علی - اولی و دومی و سومی

منبع: وبلاگ خیرالبریهنوشته شده توسط داعی در شنبه 17 اسفند 1387

نظرات (

:: امام باقر(سلام الله علیه) و صوفیه
:: محبت اهل بیت(سلام الله علیهم)
:: من محمد بن علی بن حسینم
:: ظاهر شدن دو شیر از غیب و دریدن دزد
:: معجزه یوسف نبی(علیه السلام) از امام سجاد(صلوات الله علیه)
:: امام سجاد از نگاه امام صادق(سلام الله علیهما)
:: ملائك در خدمت امام سجاد(سلام الله علیه)
:: چهل حدیث عزاداری
:: تقویم شیعه-محرم الحرام
:: شهریار در رثای امام حسین (علیه السلام)
:: در آستانه ی محرم
:: گریه بر سیدالشهدا(صلوات الله علیه)
:: سرانجام گستاخی
:: صفات مؤمن
:: عید غدیر

:: لیست کامل مطالب ارسالیمدیر وبلاگ: داعی


:: :: قالب وبلاگ
:: استخاره
:: اعجاز امیران عالم
:: جزیره خضراء
:: امام زمان(عجل الله فرجه)
:: شموس
:: اشعار آئینی
:: دین وزندگی
:: دریــغ ازیک جوابـــ
:: فریاد سكوت
:: شمیم انتظار
:: ""مطالب جذاب و جالب""
:: امیر المومنین (علیه السلام)
:: فقط حیدر امیرالمؤمنین است
:: لا امیرالمؤمنین الا علی
:: مجمع سربداران حضرت رقیه
:: ساقی لاهوتیان
:: صراط شیعه
:: شیعه نیوز
:: **وهابیت و اسلام**
:: قالب میهن بلاگ
:: لیست کامل پیوندها:: آذر 1393
:: آبان 1393
:: مهر 1393
:: شهریور 1393
:: مرداد 1393
:: تیر 1393
:: خرداد 1393
:: اردیبهشت 1393
:: فروردین 1393
:: بهمن 1392
:: آبان 1392
:: مهر 1392
:: اسفند 1391
:: دی 1391
:: آبان 1391
:: مهر 1391
:: شهریور 1391
:: مرداد 1391

:: لیست کامل آرشیو ماهانه

:: تقویم شیعه-محرم الحرام
:: تقویم شیعه-محرم الحرام2
:: تقویم شیعه-شوال
:: تقویم شیعه-ذی القعده
:: تقویم شیعه-ذی الحجة1
:: تقویم شیعه-ذی الحجة2
:: تقویم شیعه-ذی الحجة3(اسناد)
:: غدیر و امام زمان(عجل الله فرجه)
:: آثار و برکات دعای فرج

آبر برچسب ها

علی  امیرالمؤمنین  امام زمان  رسول الله  امام صادق  امیرالمومنین  امام  الله  شهادت  پیامبر 

 صفحه نخست | ایمیل ما | لینك آر اس اس | آرشیو مطالب |  طراح قالب

Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by http://emperatoor-bb.mihanblog.com
Design By : wWw.Theme-Designer.Com