تبلیغات
امپراطورهای عالم - منجی موعود در مسیحیت6

دسته بندی ها

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی
پیج رنک گوگل
بسم الله الرحمن الرحیم

برخی از علائم آخرالزمان در دین مسیحیت

در دین مسیح هم همانند دین اسلام علائمی برای اخرالزمان وظهور منجی ذکر شده است که به تعدادی از ان موارد اشاره کردیم:

 1:انجیل در تمامی جهان تبلیغ خواهد شد

در متی 24، مسیح از جنگها، بیماریهای همهگیر، زلزلهها و آزار و شكنجهی پیروانش میگوید. در آیهی 14 میگوید: «و این مژدهی پادشاهی در سرتاسر جهان اعلام خواهد شد تا شهادتی برای همهی قومها باشد. آن گاه پایان فراخواهد رسید

2:مصیبت چنان عظیم است كه بدون دخالت خداوند، هیچ بشری جان سالم بهدر نمیبرد

مسیح عبارات مبهوتكنندهای را در متی 22ـ21 : 24 بیان میكند. او میگوید كه در زمان پیش از بازگشت او چنان مصیبت عظیمی روی خواهد داد که مانندش از آغاز جهان تاکنون روی نداده است. او همچنین گفته است كه اگر بازنگردد «هیچ بشری جان سالم به در نمیبرد» و حیات بشر بر روی زمین نابود خواهد شد.

3:رسم قربانیدر اورشلیم

در متی 19ـ15 :24، مسیح هشدار میدهد كه زمانی كه «مکروهِ ویرانگر را» ... «در مکان مقدّس برپا بینید»، خواهیم دانست كه پایان زمان بسیار نزدیك است. «مكان مقدس» با معبدی تاریخی كه در اورشلیم قرار دارد و نمادی از تخت خداوند است، در اتباط است. «مكان مقدس» به معنی محضر خداوند است.

مسیحیان بر این عقیده اند که برای تحقق این پیشگوئی باید یهودیان بر اورشلیم و فلسطین مسلط شوند تا رسم قربانی که از احکام و یهودیان است انجام گردد ازاینروزمینه را برای تسلط یهودیان وتاسیس کشوری یهودی فراهم کردند.

اعتقاد به اخرالزمان به گونه ای به زندگی بشر امیخته شده که تقریبا یک رابطه ناگسستنی دارند بطورمثال تشکیل رژیم صهیونیستی اسرائیل وتخریب بیت المقدس وجنگ عراق وتلاش برای نابودی ایران وظهوروبروزجنگنها وبسیار موارد دیگررا می توان نام برد که با این مساله در ارتباط هستند.


نوشته شده در یکشنبه 26 مرداد 1393 ساعت 01:30 ق.ظ توسط : داعی | دسته : امام زمان-در ادیان،
  • [ نظرات ]