تبلیغات
امپراطورهای عالم - شیر پرده و ساحر دربار

دسته بندی ها

جستجو

امکانات

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

مهدویت امام زمان (عج) حدیث موضوعی
پیج رنک گوگل
بسم الله الرحمن الرحیم

شیر پرده و جادوگر دربار

ابن شهر آشوب از علی بن یقطین روایت كرده كه وقتی هارون الرشید (لعنة الله علیه) طلب كرد مردی را كه باطل كند بسبب اوامر حضرت ابوالحسن موسی بن جعفر علیه السلام را و خجالت دهد آنحضرت را در مجلس، پس اجابت كرد او را به جهت این كار مردی افسونگر.

پس چون خوان طعام حاضر شد، آن مرد حیله كرد در نان،‌ پس چنان شد كه هر چه قصد كرد خادم حضرت كه نانی بردارد و نزد حضرت گذارد، نان از نزد او پرید.

هارون(لعنة الله علیه) از اینكار چندان خوشحال و خندان شد كه خودداری نتوانست بكند و به حركت در آمد. پس چندان نگذشت كه حضرت امام موسی علیه السلام سر مبارك بلند كرد به سوی شیری كه كشیده بودند آنرا به بعضی از آن پرده ها(1)، فرمود ای اسدالله بگیر دشمن خدا را، پس برجست آنصورت به مثال بزرگترین شیران و پاره كرد آن افسونگر را.

هارون(لعنة‌ الله علیه) و ندیمانش از دیدن این امر عظیم غش كرده و بر رو در افتادند و عقلهایشان پرید از هول آنچه مشاهده كردند و چون به هوش آمدند بعد از زمانی هارون(لعنة الله علیه)‌ به حضرت امام موسی علیه السلام عرض كرد كه درخواست می كنم از تو به حق من بر تو كه بخواهی از صورت كه برگرداند این مرد را، فرمود: اگر عصای حضرت موسی علیه السلام برگردانید آن چه را كه بلعید از ریسمانها و عصای ساحران،‌ این صورت نیز برمی گرداند این مرد را كه بلعید.(2)

---------------------------------------------------------------------------------------

(1) بعضی از فضلا روایت كرده اند این حدیث را از شیخ بهایی به سندی دیگر كه خود آن حضرت میخواست نان بردارد و دیگر اینكه صورت شیر در بعضی از صحنهای منزل بود نه در پرده و بقیه ماجرا مثل هم است

(2) منتهی الآمال، ج2،ص227

 


نوشته شده در یکشنبه 12 مرداد 1393 ساعت 05:20 ب.ظ توسط : داعی | دسته : امام كاظم-معجزات،
  • [ نظرات ]